PRORIJEĐENI SASTAV Županov prijem uz Dan državnosti u Sponzi (FOTO)

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: V.S.

Župan Nikola Dobroslavić upriličio je svečani prijem u Sponzi povodom Dana državnosti.

Zbog epidemioških preporuka, bilo je dosta manje ljudi nego što je to bio slučaj na istim ovim prijemovima koji su se održavali prošlih godina.

- Ponovo Dan državnosti slavimo 30. svibnja. Podržavamo tu inicijativu Vlade RH, ta se greška da se slavi u lipnju dogodila 2001. godine. Mi smo pristalice da se blagdan slavi 30. svibnja, kad je prvi put konstituiran Sabor. To je manifestacija hrvatske slobode. To je točka preokreta iz jednoumlja u demokraciju. - rekao je župan Dobroslavić.

Govorio je i o predsjedniku Franju Tuđmanu, koji je "mudro i odvažno vodio državu i suprostavio se agresoru", dodajući i da su za slobodu život dali branitelji. Naveo je i kako je Tuđman pozicionirao državu u svijetu.

- Danas imamo snažnu vojsku, sposobnu policiju pa se i ne obaziremo na tuđa posezanja prema našem teritoriju i prema našoj kulturi, našim velikanima. Fokusirani smo na gospodarski razvitak. Radimo to uspješno. I naša borba protiv Covida-10 je bila uspješna i humana, zato ćemo imati i barem dio turističke žetve u ovoj godini. - kazao je on.

Što se tiče Županije dubrovačko-neretvanske, istaknuo je kako je ona jedna od uspješnijih u korištenju fondova, objasnivši da se tu radi o projektima koji vrijede 5,8 milijardi kuna.

- Tu je Pelješki most s pristupnim cestama, studentski dom, objedinjeni bolnički prije, centar za gospodarenje otpadom, dnevna bolnica u Metkoviću, osam luka, centar kompetentnosti za turizam... - naveo je Dobroslavić, preciziravši i kako će u budućnosti se raditi na brzoj cesti do aerodroma te autocesti od Dubrovnika do Ploča. 

V.S.

Popularni Članci