PRIČA IZA NESTALOG NIJEMCA JE ZA FILM Nakon što su ga tražili HGSS, vatrogasci i policija, on je sve objasnio

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: Ivo Cagalj/PIXSELL

Sve je krenulo od obiteljske svađe, a onda je supruga prijavila da je muškarac nestao

Da je ljubav istovremeno predivna i prokleta, manje-više znamo svi, ali da je ponekad toliko “prokleta” da jedna od “zaljubljenih” strana zbog svađe i privremenih nesuglasica ostavi sve, upropasti ljetovanje i vrati se u zemlju odakle je došla, u ovom slučaju Njemačku, ipak je malo previše, piše Slobodna Dalmacija.

Da stvar bude gora, zbog njegova “nestanka” druga “zaljubljena” strana, u ovom slučaju ženska, kad je vidjela da je njezina “ljubav” nestala, pokupila je stvari, dvoje djece i vratila se o svojem poslu u Njemačku, odakle je prijavila nestanak svoga “voljenoga”.

Priča za film, a ne samo za novinske stupce, odigrala se na Hvaru, odnosno u uvali Tvrdni dolac, na južnoj strani otoka Hvara, udaljenoj samo desetak minuta od mjesta Gdinja.

Poziv domaćinu

Priča ide ovako.

Na ljetovanju su bili on, u dobi od 42 godine, ona i dvoje djece. I umjesto da uživaju u ljepotama Hrvatske, u predivnoj uvali na otoku Hvaru i hrvatskim cijenama, oni su se odali svađi. Nakon prepirke, koja je očigledno bila žustra i u kojoj jedno drugo nisu štedjeli, on se uputio u nepoznatom smjeru, a ona je “pokupila” dvoje djece i vratila se u Njemačku. Tamo je prijavila suprugov nestanak i tada je krenula potraga.

Naime, ona je 19. kolovoza iz Njemačke, dakle u petak, izvijestila svoga domaćina na otoku Hvaru, kod kojeg su boravili, da se ona vratila u Njemačku, a da je njezin suprug “nestao” dan prije, u četvrtak, i da ona ne zna kamo je otišao.

Nakon što je domaćin zaprimio taj poziv, vjerojatno najčudniji u svome životu, nazvao je policiju i prijavio nestanak njemačkog supruga.

Čim je policija u petak ujutro zaprimila informaciju o nestanku Nijemca, digli su sve na noge i krenuli pronaći posvađenog supruga kako bi o tome mogli izvijestiti “zabrinutu suprugu”, koja je u Njemačkoj čekala informacije o svojem suprugu.

Na teren su izišli policajci, vatrogasci i pripadnici Hrvatske gorske službe spašavanja (HGSS), koji su pregledavali teren, ali od Nijemca ni traga ni glasa. Policija je čak na svoje stranice stavila fotografiju i podatke o “nestalom” Nijemcu te je zamolila one koji nešto znaju o njegovu nestanku ili koji su ga vidjeli da to dojave policiji.

Nađen na granici

Nijemac, na svu sreću, nađen živ i zdrav jučer ujutro, u autobusu na graničnom prijelazu Bregana, na putu za Njemačku. Policijski su službenici s njim obavili razgovor, u kojemu su shvatili da se on jednostavno odvojio od supruge i zaputio se u Njemačku u svojem aranžmanu, ostavivši u uvali Tvrdni dolac sve svoje stvari.

Dakle, on je s Hvara došao u Split, kupio autobusnu kartu i uputio se u Njemačku, a ona je, opet u svojem aranžmanu, stigla u Njemačku prije njega. 

Budući da je Nijemac pronađen živ i zdrav, njegova fotografija i njegovi podaci uklonjeni su sa službene stranice MUP-a.

Popularni Članci