/* */

POVLAČI SE S POLICA: U Ledovom proizvodu pronašli salmonelu

Autor: dubrovackidnevnik.hr

Putem HR RASFF sustava zaprimljena je obavijest od Uprave za unaprjeđenje zdravlja Ministarstva zdravlja o nalazu bakterija iz roda Salmonella spp. u zamrznutom usitnjenom pilećem mesu (prisutnost u 25 g).


Mikrobiološkom analizom proizvoda utvrđeno je da isti ne udovoljava Uredbi (EZ) br. 2073/2005 Prilog I. Poglavlje 1. Kriteriji sigurnosti hrane, Točka 1.5., sukladno kojem se ne dozvoljava prisutnost bakterija iz rodaSalmonella spp. u mljevenom mesu i mesnim pripravcima od mesa peradi stavljenima na tržište tijekom njihovog roka trajanja.

Dostatna termička obrada hrane inaktivira uzročnika.

Ledo d.d. je na svojim web stranicama objavio obavijest o povlačenju proizvoda s tržišta:http://www.ledo.hr/hr/novosti/sve-novosti/obavijest-potrosacima-14-9-2015

Podaci o proizvodu:
Proizvod: LEDO Pileće meso usitnjeno, 100% piletina, 500g 
Proizvođač:  Mesfino d.o.o., Vrtlinska 90, Čazma, HR 654 EU
Distributer: Ledo d.d., Marijana Čavića 1a, Zagreb
Datum zamrzavanja: 10.07.2015.
Najbolje upotrijebiti do: 09.07.2016.


 

 Obavijest se odnosi isključivo na gore navedeni proizvod, navedenog roka trajanja i datuma zamrzavanja!

Popularni Članci