Hrvatski student otkrio greške Facebooka i Googlea
Osim toga, njegovo ime se nalazi na popisima Google Hall of Fame i Facebook White Hat.
U studenom 2010.godine, Google je pokrenuo program pod nazivom Vulnerability Reward Program s ciljem povećanja razine sigurnosti svih korisnika na stranicama Googlea, Youtubea, Bloggera i Orkuta. Osobama koje prijave greške u sigurnosnom sustavu koje mogu ugroziti tajnost i integritet korisničkih podataka, Google osigurava novčanu nagradu i njihovo ime bilježi na Hall of Fame. Facebook je svoj program nagrađivanja unaprjeđenja sigurnosti Facebook White Hat pokrenuo sredinom 2011. godine, a funkcionira na istom principu kao i Google.
Facebook je u svojim investor stranicama imao bug koji je ovom studentu prve godine ACMT-a omogućio da vidi privatne podatke osoba koje ne bi smio vidjeti. Nakon njegove intervencije, Facebook je otkrio grešku u svom caching sustavu.
"Hobiji su mi internet i sigurnost web-aplikacija. Time se želim baviti u budućnosti. Često sa svojim timom, koji uključuje pet osoba iz različitih zemalja, sudjelujem na natjecanjima gdje se zahtijevaju takva znanja. Nadam se da ću se zaposliti u sigurnosnom sektoru. Ako se u Hrvatskoj ništa ne promijeni u sljedećih nekoliko godina, vjerojatno ću posao potražiti u inozemstvu. Trenutno s kolegama s fakulteta planiram pokrenuti tvrtku koja će nuditi usluge testiranja web stranica, otkrivanje grešaka u sustavima te izradu web stranica“, rekao je student o svojim planovima.
"Razina sigurnosnih sustava u Hrvatskoj je zabrinjavajuća", smatra. "Dobio sam dojam da većina tvrtki u Hrvatskoj jako malo brine o sigurnosti svojih korisnika. Također, ima jako malo tvrtki koje se bave tim područjem interneta. Mene to smeta, jer ne želim da je moja šifra sa neke stranice dostupna drugim ljudima, kao ni moji privatni podaci", zaključuje mladi student.