VRAĆAMO VAS I 100 GODINA UNATRAG Pogledajte Festu kroz godine, mijenjale su se uniforme i vremena, ali je Sveti Vlaho ostao (FOTOGALERIJA)
Jubilarna 1050. Festa sv. Vlaha bit će otvorena danas, na Kandeloru, puštanjem golubica i podizanjem barjaka sv.Vlaha, uz Himnu sv. Vlaha.
Posebna je jubilarna Festa, tim više što će je otvoriti novi biskup Dubrovačke biskupije, mons. Roko Glasnović.
Festa sv. Vlaha uvijek je bila i zauvijek jest zapisana u genima Dubrovčana, u mirima Grada, u svemu onome što Dubrovnik poredstavlja i na čemu počiva njegova kultura. Članovi Facebook grupe 'Dubrovnik nekad' prikupili su pozamašan broj fotografija koje prikazuju Festu, a koje možete pogledati u fotogaleriji.
Bogata kolekcija obuhvaća i fotografije koje su stare i do 100 godina, a na kojima se vidi kako su se mijenjale uniforme, moda, vremena... Ali je zauvijek ostao Sveti Vlaho.