Slavica Grkeš i Jasmin Deraković bit će novi gradski vijećnici
Sutra se održava konstituirajuća sjednica Gradskog vijeća Grada Dubrovnika.
HDZ će imati sedam vijećnika, DDS i Srđ je Grad po tri, DUSTRA, SDP i nezavisna lista Ivice Roko po dva, a Maro Kristić i Andro Vlahušić ulaze samostalno. Tako ćemo u novom sazivu Gradskog vijeća gledati i neka nova lica, ali i iskusnije vijećnike.
Kako Dubrovački dnevnik doznaje, iz DDS-a u Gradsko vijeće ulaze Slavica Grkeš i Jasmin Deraković umjesto Sanje Mlinarić Vrbice i Lukše Matušića. Grkeš je inače dubrovačka poduzetnica, djelatnica u turizmu, dok je Deraković profesor u dubrovačkoj gimnaziji. Njima je ovo prvi put da sjedi u vijećničkim klupama.
Također po prvi put u Vijeću će biti i SDP-ovi Ivan Tropan i Anita Bonačić Obradović te Ivan Cetinić i Ivica Roko kao i Srđevci Petra Marčinko i Đuro Capor, a i HDZ-ov Zlatko Begušić koji do sada nije bio gradski vijećnik. Bivši gradonačelnik Andro Vlahušić po prvi put naći će se u ulozi vijećnika. Od onih iskusnijih tu su DDS-ov Pero Vićan, HDZ-ovi Marko Potrebica, Blaž Pezo, Ivan Maslać, Olga Muratti, Mostov Maro Kristić, Nikša Selmani iz Srđ je Grad te Željko Raguž i Ivana Šepak iz Dubrovačke stranke.