PROVJERILI SMO NAVODE GRMOJE I PETROVA Definitivno nije istina da je Plenković u Dubrovnik došao Vladinim avionom
Premijer Andrej Plenković nije danas došao u posjet Dubrovniku zrakoplovom Vlade RH, kako su to danas javno rekli najprije Nikola Grmoja, a onda i Božo Petrov na posljednjem sučeljavanju kandidata za župana na Libertas televiziji.
Saborski zastupnik i glavni tajnik Mosta Nikola Grmoja izjavio je danas kako je Plenković u Dubrovnik došao bez ikakvih premijerskih obveza sudjelovati u kampanji svojih kandidata te da je došao Vladinim zrakoplovom.
Dubrovački dnevnik doznaje iz nekoliko relevantnih izvora kako je Plenković definitivno došao s automobilom, a ne s Vladinim zrakoplovom. Očito, Grmoja je tako baratao neprovjerenim činjenicama te samim tim skliznuo u laž, baš kao i Božo Petrov.
Plenković je ranije i komentirao ove Grmojine navode.
- Bilo bi dobro da gospodin Grmoja zna da se mi rano ustajemo, da svaki dan jako puno radimo, da nam nije teško boriti se u Bruxellesu ili za cjepiva ili za sredstva za razvoj Hrvatske, doći u Zagreb, dignuti se u pet ujutro i biti u 11 sati na Stradunu podržati Nikolu Dobroslavića i Matu Frankovića. - rekao je Plenković komentirajući novinarima Mostove prozivke.
Plenković je zaključio da se oni koji izmišljaju, poput Nikole Grmoje ili oni poput Bože Petrova koji žele ukidati županije, nemaju što natjecati za utakmicu koju će ovako i onako izgubiti te da će isto biti i u Sinju.