Ovako će izgledati veliki prodajni centar koji stiže u Mokošicu
Grad Dubrovnik će za 10 667 800 kuna Agrokoru prodati zemljište u Obuljenom, odluka je koja je donesena na posljednjoj sjednici Gradskog vijeća koja je održana 5. srpnja.
Na navedenoj će lokaciji biti izgrađen Konzumov prodajni centar.
Prema riječima pročelnice Silve Vlašić, radi se o površini od 4 930 metara kvadratnih. Prodajni će centar imati dvije etaže te parking s 46 parkirnih mjesta.
Suteren će obuhvatiti 1 600 metara kvadratnih gdje će se nalaziti prostori trgovine i skladišta. U prizemlju će biti smješteni trgovački i ugostiteljski objekti te objekti društvene namjene poput izložbenih prostora i dviju polivalentnih dvorana.
Na posljednjoj sjednici Gradskog vijeća, gradonačelnik Andro Vlahušić kazao je kako je u nekoliko posljednjih godina samo Konzum bio zainteresiran za navedeno zemljište. Od prihoda dobivenih od prodaje zemljišta, Grad Dubrovnik će kupiti vilu Čingriju koja bi se u njegovom vlasništvu trebala naći ove jeseni.
Govoreći o zemljištu u Mokošici, vrijedi napomenuti kako se radi o zemljištvu koje je bivša gradonačelnica Dubravka Šuica darovala Dubrovačkoj biskupiji, a na njemu je trebala biti izgrađena crkva i pastoralni centar. Međutim, biskup Mate Uzinić je vratio zemljište uz napomenu kako Biskupija nije zainteresirana za gradnju.