NIJE BILO SUKOBA INTERESA Povjerenstvo odlučilo: Mato Franković je smio imenovati Olgu Muratti savjetnicom
Povjerenstvo za odlučivanje o sukobu interesa odbilo je prijavu protiv gradonačelnika Mata Frankovića vezano uz imenovanje Olge Muratti savjetnicom gradonačelnika za projekt dnevnog boravka osoba treće životne dobi i savjetnicom za podizanje kvalitete života osoba treće životne dobi.
"Nakon što smo zaprimili presudu Visokog upravnog suda koji je dao za pravo Libertasu u postupku tužbe udruge Ragusa Bus stigao je još jedan pravorijek - Povjerenstvo za odlučivanje o sukobu interesa odbilo je prijavu znanog heroja koji me tužio za kršenje Zakona o sprječavanju sukoba interesa", objavio je Franković na društvenim mrežama.
"Žalosno je što pojedinci misle kako će ako nabace blato na mene oni sami postati bolji. Pokušajte postati bolji nudeći ideje, programe i slično. Jer iza mene stoje realizirani brojni projekti od škola, vrtića, pročistača, kanalizacijskih i vodoopskrbnih sustava do autobusa, sportskih dvorana i slično. Vi se bar pokušajte potruditi nešto ponuditi jer blatom kojim gađate druge nikad nećete postati bolji ljudi", dodao je.