GOTOVO JE S GUŽVAMA OKO GRADA! Kod Garaže stiže rampa, evo što to znači za građane, a što za turiste
Grad Dubrovnik od sljedeće sezone bi mogao postaviti rampu neposredno nakon prolaska Garaže, a ovu je informaciju za Dubrovački dnevnik potvrdio zamjenik gradonačelnika Željko Raguž koji je pojasnio na koji način će se prolaziti tim područjem.
Riječ je o rampi s čitačem koja će propuštati vozila s dubrovačkim oznakama koja imaju mjesečni pokaz koji se plaća 60 kuna, a sva parkirališta će im biti na raspolaganju besplatno. Propuštat će se i autobusi te dostavna vozila. S druge strane, turisti će sat vremena zadržavanja plaćati 40 kuna.
Obzirom kako se rampa nalazi nakon Garaže, pretpostavlja se kako će se na taj način i ona više koristiti nego što je to do sada bilo slučaj. Građani će na ovaj način imati više slobodnih parkirnih mjesta, a svi turisti koji žele ići u Grad svojim prijevoznim sredstvima će za to plaćati navedenu cijenu.
Dvije izlazne rampe trebale bi se nalaziti na Boninovu i poviše zgrade Turističke i ugostiteljske škole Dubrovnik.
Grad Dubrovnik uskoro bi trebao dobiti i mišljenje Prometnog fakulteta u Zagrebu na ovo rješenje.