Franković otkrio: Odustalo se od novog hotela na području bivšeg 'Jadrana'
Gradonačelnik Mato Franković na današnjoj je konferenciji za medije kazao kako u hotelskom smještaju ima oko 12 tisuća kreveta. Kazao je koje investicije će se dogoditi, ali i obznanio kako se od one na području bivšeg hotela 'Jadran' odustalo. Podsjetimo, radi se o projektu koji zapravo nije nikada ni dobio potrebne dozvole.
„Imamo prostor za rekonstrukciju Sumratina, imamo izdanju građevinsku dozvolu za rekonstrukciju Adriatica i ono što očekujemo od investitora, sukladno poslovnom planu kad su se kupili Maestrali, je da obnovi hotele u okviru Maestrala. Imamo Belvedere koji je za obnovu, i to je to. Bila je namjera za hotel kod Kompasa, na području bivšeg Jadrana. Međutim, prema informacijama koje imam, ti su ljudi odustali od toga jer je tamo nemoguće izogranizirati promet. Dobio sam i pismo namjere da bi se gradila nekakva garaža. Nemamo dodatni prostor za hotele u gradu niti je nešto takvo prostorno-planski određeno“, izjavio je Franković dodavši kako se ne treba držati uže zone grada.
„Imamo mi Kupare koji će se obnoviti, Plat, i u konačnici kad podvučemo crtu, to je ta brojka kreveta koja će se generirati od Konavala do Dubrovačkog primorja. Tu brojku možemo generirati i to može biti održivo, uz postojeći privatni smještaj koji postoji. Mislim kako smo došli do svog gornjeg limita kada obnovimo sve postojeće hotelske kapacitete“, kazao je.
IBM