DUBROVČANI SE PRŽE Temperature danas idu preko 30 stupnjeva, sutra promjena
Stiglo nam je i priželjkivano pravo ljeto vrijeme, a osim sunca i upozorenja na visok UV indeks, glavna zanimljivost je svakako temperatura zraka, nekima možda i previsoka.
A kao što je uobičajeno kad je vrijeme ljetno i stabilno, prognoze poput "pretežno sunčano i vruće" ponavljat će se i idućih dana. Naime, dolazi nam još malo topliji zrak, a frontalni sustavi već u nedjelju bit će podalje od naših krajeva, donosi HRT.
U Dalmaciji sunčano i još toplije jer će nakon slabe do umjerene bure, tek kasnije poslijepodne u nedjelju zapuhati sjeverozapadnjak koji će donositi svježinu s malo do umjereno valovitog mora. Stoga se najviša temperatura očekuje između 30 i 33 stupnja, a najniža od 17 u unutrašnjosti do 22 na obali.
Dubrovnik će danas biti jedan od najtoplijih dijelova Hrvatske sa temperaturama i do 32 Celzijeva stupnja. Prema Državnom hidrometeorološkom zavodu temperatura mora je preko 21.
U dolini Neretve najviša temperatura vjerojatno će premašiti i 33 stupnja. Ipak, sutra bi moglo doći do promjene vremena pa su tako najavljeni i pljuskovi i grmljavinska nevremena, no temperature će ostati visoke, kretat će se do 28 Celzijevih stupnjeva.
Toplo i sunčano zadržat će se do polovice lipnja, prema Accuweather prognozi, a onda će biti nekoliko dana kišnog osvježenja uz temperature preko 25 Celzijevih stupnjeva.