DRUŽENJE U MIMOZI 'Turizam nije počeo s današnjim menadžerima, nego onima koji nisu među nama' (FOTOGALERIJA)

Autor: Vedran Salvia Autori fotografija: dd

U organizaciji Udruge za očuvanje tradicije dubrovačkog turizma "Dubrovački izlog" promocija brošure "Josip Maltarić" održana je danas u restoranu Mimoza. Ova knjižica bavi se ugostiteljem Maltarićem, ali i poviješću hotela Palace, gdje je Maltarić radio.

Ispred Udruge uvodno je pozdravio Đuro Market, koji je kazao da se čitav niz godinama radi na ovim knjižicama kako bi se prisjetili prijatelja koji su nas napustili.

- Brošura je djelo našeg organizacijskog odbora, ali uvijek postoje oni koji ulože najviše napora, najviše napišu. To je naš Lukša Lucianović. - rekao je Market.

Lucianović je dodao kako je Maltarić radio u hotelu Plat, Palaceu, Croatiji, bio je direktor Adriatica...

Biran riječima o Maltariću kazivao je i Milan Perić.

- Joža je jedan od velikana našeg turizma. Moramo se sjetiti njegove vedrine, susretljivosti. Sve najbolje se može reći o tom čovjeku. On je došao u Gradi prihvatio ga je kao svoga. Posebno imponira njegov odnos prema mladim ljudima, način na koji im je znao prići. Uvijek je iz njih najbolje izvlačio. - dodao je Perić, istaknuvši "kako će se Maltarića sjećati generacije".

No, Perić je iznio svoje mišljenje i o današnjem turizmu.

- Mnogi danas misle da je turizam počeo njihovim dolaskom. Od raznih managera do korporacija. Ali, nije tako. Utemeljitelji su drugi, od kojih su mnogi preminuli. Sve skupa vas pozivam na znanstvenu tribinu Sveučilišta u Dubrovniku, koja će se održati na Kampusu, 14. studenoga u 18 sati, na temu "Dubrovački turizam s pogledom na sutra". - pozvao je nazočne Perić, kazavši i kako će na tribini sudjelovati gradonačelnik Mato Franković i brojni znanstvenici..

- Tu se ne radi o turizmu u 2021. godini. Nego o onome 2030. ili 2050. godine. Je li turizam ovo što se događa sad? Mislim da nije. Jesmo li se za takav turizam borili? Nismo. Brojke ne znače kvalitetu, a mi se moramo boriti za kvalitetu. - zaključio je Milan Perić.

Popularni Članci