BEKIĆ O PROKIŠNJAVANJU 'Ne plačemo kad nema razloga da plačemo, nadamo se da će se stvari poboljšati'
Ravnatelj Opće bolnice Dubrovnik Marijo Bekić za Dubrovački dnevnik prokomentirao je svoj apel ministru Milanu Kujundžiću i županu Nikoli Dobroslaviću zbog prokišnjavanja krova bolnice.
Kako je pisao Dubrovački dnevnik, radi se tu o prokišnjavanju zgrade A, o čemu više možete pročitati OVDJE.
- Ne plačemo kad nema razloga da plačemo. Mi povremeno imamo probleme da voda uistinu kapi, to je objekt A koji se nalazi prema moru. Morali smo usmjeriti pozornost na Ministarstvo i Županiju dubrovačko-neretvansku da se neke stvari tu poboljšaju. - rekao je Bekić.
-Problem je to kojega se pokušava riješiti kroz EU natječaj o energetskoj obnovi zgrada. Ali, neizvjesno je kad će ta natječaj izaći, on se odgađa. Ali, slažete se da osnivač i Ministarstvo zdravstva moraju imati pravu informaciju što se događa u bolnici. - kazao je on.
Dodao je kako se ne može "sanirati soba po soba ako se ne uredi pitanje temeljite rekonstrukcije kompletnog objekta".
- Dakle, jedna od perspektiva je ovaj natječaj, gdje bi se stvar uredila po tuđem trošku. Nama je trenutno u izradi studija energetske izvodljivosti, dakle na natječaj ćemo aplicirati, no priprema dokumenata dakako ne garantira da će projekt biti odobren. - konstatirao je Bekić.
Dodaje da je već dobio povratnu informaciju.
- Nakon desetak minuta sam dobio povratnu informaciju, to je bilo u petak baš za vrijeme Županijske skupštine. Objasnio sam da je sad trenutak da obavijestim, jer je baš taj dan bilo više vode nego inače. Ne rqdi se o problemu koji se rodio preko noći i bilo je važno da ih se obavijesti. - zaključio je ravnatelj OB Dubrovnik Marijo Bekić.