Vozio na kokainu i speedu i bez vozačke, oduzet mu je automobil
Tijekom redovne kontrole prometa u Vela Luci, u večernjim satima u petak, 19. prosinca, policijski službenici Policijske postaje Korčula su zaustavili osobno vozilo dubrovačkih registarskih oznaka kojim je upravljao 42-godišnjak.
Radi se o vozaču za kojeg je prometnom kontrolom utvrđeno kako vozilom upravlja iako mu je vozačka dozvola ukinuta do listopada 2027. godine.
Preliminarnim testiranjem na prisutnost droga u organizmu utvrđeno je da je vozač pod utjecajem kokaina, amfetamina i BZO-a, dok je stručni liječnički pregled na prisutnost droga uzimanjem krvi i urina kategorički odbio.
Obzirom da se radi o ponavljaču prometnih prekršaja koji je u posljednje tri godine pravomoćno kažnjen za najteže prometne prekršaje PP Korčula je od Općinskog suda u Dubrovniku - Stalna služba u Korčuli, tražila da se vozač kazni kaznom zatvora u trajanju od 60 dana i jednogodišnjom zabranom upravljanja vozilima B kategorije.
Sud je donio odluku da se vozač pusti na slobodu i postupak nastavi u redovnoj proceduri, stoji u priopćenju policije u kojem dodaju kako je policija vozaču oduzela automobil.