IZJEDNAČENJE NA POLUVREMENU NIJE POMOGLO Slaven Belupo savladao GOŠK s 4:1, domaći svo vrijeme pružali snažan otpor

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: Nene Mojaš/Izuzetno.com
Utakmica osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa u kojem su se sastali GOŠK 1919 i Slaven Belupo odigrala se na lapadskom stadionu, a Slaven Belupo je pobijedio s rezultatom 4:1.

Slaven Belupo rano je poveo. Gol je u 53. sekundi susreta zabio Miroslav Iličić kojeg je proigrao Torles Knöll.

No, GOŠK je izjednačio rezultat pred sam kraj prvog poluvremena. Loptu je ubacio Anel Topuzović iz kornera, a glavom je zabio Luka Matić.

Ipak, na samom početku drugog poluvremena Slaven Belupo ponovno je poveo i rezultat je 2:1. Gol je zabio Knöll.

Golove su u 80. i 88. minuti zabili Gonzalo Gammara i Kim Hyunwoo te osigurali rezultat s tri gola prendosti Slaven Belupa. Igrači Goška svo su vrijeme pružali snažan otpor i branili se, posebno u prvom dijelu utakmice koja je završila izjednačenjem na poluvremenu. No, Slaven Belupo je u drugom dijelu utakmice pokazao dominaciju i energičnost.

Slaven Belupo će u četvrtfinalu igrati protv Dinama.

Zanimljivo je kako je sudac u jednom trenutku udaljio jednog gledatelja koji je prišao travnjaku kako bi gledao utakmicu iako je zbog pandemije koronavirusa i dalje zabranjen dolazak gledatelja.