SJAJNA IVA OBERAN Pokazala svoju nadmoć i osvojila zlatnu medalju!

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: JK
Natjecateljica Judo kluba Župa dubrovačka Iva Oberan osvojila je I. mjesto u kategoriji -57 kg na Europskom kadetskom judo kupu koje se održalo u Bielsko Biali u Poljskoj 21. i 22. svibnja.

Iva Oberan je ponovno oduševila svojim borbama i potvrdila sjajnu formu pred Europsko kadetsko prvenstvo. Nakon što je u prvom kolu bila slobodna u drugom je pobijedila Aidu Vasiliauskaite iz Litve, a potom domaću predstavnicu  Nataliu Wszolez. Zatim je pobijedila Annabelle Winzig iz Njemačke, dok je u polufinalu pobijedila Camille Tando iz Francuske.

U finalu je pobijedila Federicu Luciano iz Italije i apsolutno zasluženo osvojila zlatnu medalju. Za napomenuti je da je Iva Oberan sve borbe dobila ipponima čime je najbolje demonstrirala svoju nadmoć.

Bez obzira na ovu zlatnu medalju Iva Oberan je već osigurala nastup na Europskom kadetskom prvenstvu, a koje će se u srpnju održati u Finskoj.