'

PREMIJER LIGA Dubrovnik nakon drame i dalje bez pobjede ove sezone, riječki sastav slavio u produžecima

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: DD
Košarkaši Dubrovnika dočekali su riječki Kvarner 2010 u trećem kolu FAVBET Premijer lige.

Nakon dva uvodna poraza u treškim susretima protiv Cibone doma i Splita u gostima, momčad Ivana Perinčića dočekala je ovosezonskog povratnika u najveći rang, Kvarner, za kojeg se i uoči susreta znalo kako u ovo društvo nisu "zalutali". Izgubili su tijesno na Gripama od Splita, dok su svladali sinjskog Alkara, a u nedjelju navečer i Dubrovnik u Gospinom polju. Završilo je 76:81 nakon produžetka (14:19, 23:15, 17:14, 13:19, produžetak 9:14).

U rezultatski vrlo neizvjesnoj utakmici, bez previše poena, Kvarner je nakon prve dionice imao +5 (14:19), da bi Dubrovnik do poluvremena okrenuo na 37:34. U trećoj dionici dubrovačka prednost odlazi i na +12, što je Kvarner ipak uspio stići. Nakon regularnog vremena nije bilo pobjednika, 67:67.

U dodatnih pet minuta prvo na +3 odlaze Riječani (67:70), pa onda Dubrovnik okreće na +3 (73:70). Kvarner ipak još jednom prelazi u prednost, na kraju pet razlike (76:81).

Petar Dubelj je skupio 19 poena. Eyassu Worku na kraju je imao 15, Roko Gizdavčić 13, Andrija Blatančić 11 (uz 9 skokova), Tomislav Cvitković 10 (uz 9 skokova). U strijelce su se još upisali Lovre Klarić (4), Mateo Tomašević (3), Ivan Vodopija (1). Igrač utakmice bio je Kvarnerov Paolo Marinelli, koji je skupio 33 poena.

Dubrovnik tako i dalje ne zna za pobjedu ove sezone u najvećem rangu. Novu priliku imaju ponovno pred domaćim navijačima, u subotu, kada stiže Cedevita Junior. Zagrepčani su u prva dva kola svladali Cibonu i Osijek, dok sutra igraju susret protiv Splita.