'

OTVARANJE ZA PET Jug i više nego uvjerljiv u prvoj utakmici kvalifikacija za Ligu prvaka, sutra slijedi derbi skupine (FOTO)

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: Rafael Barkiđija
Vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja došli su do pobjede u prvom susretu kvalifikacijskog turnira za Ligu prvaka, koji se igra u Gružu. Svladali su rumunjski Dinamo Bukurešt rezultatom 15:8.

Zanimljiva je bila prva četvrtina (3-3), u kojoj su gosti iz Rumunjske čak dva puta bili u vodstvu. No, prava šuterska kanonada Juga uslijedila je u drugoj dionici (6-0), pa je rezultat već do poluvremena bio visokih 9-3.

Ni u nastavku utakmice nije bilo većih uzbuđenja, ali ni problema za dubrovačku momčad. Treća četvrtina završava (3-1), a zadnju osvaja Dinamo (3-4), kada je pitanje pobjednika već bilo itekako jasno. Odlično otvaranje nove sezone za Vjeka Kobešćaka i društvo.

VK Jug: (C) Toni Popadić (13 obrana), Ivuša Burđelez 1 , Bogdan Djerkovic 1, Hrvoje Zvono, Maro Joković 3, Vlaho Pavlić 2, Toni Mozara, Sergi Cabanas 2, Filip Kržić 3, Rino Burić 1, Branimir Herceg, Marko Žuvela 2, Ivan Jurišić

Dinamo: Mihail Paduret, Cosmin Radu 1, Raymond Jiganea, Andrei Prioteasa, Riccardo Sachetti, Matei Lutescu 2, Niko Čubranić 3, Viktor Kovats, Jacob Merčep 1, Peter Kari, Charles Negus, Ionut Vranceanu 1

Sljedeći susret Jugaši igraju sutra, s početkom od 18:30, protiv Jadrana iz Herceg Novog. Susret je to koji bi, sudeći po omjeru snaga, mogao odlučivati pitanje pobjednika kvalifikacijske grupe, a time i putnika u grupnu fazu. U subotu (18:30) slijedi ogled s Barcelonom, a u nedjelju protiv Banja Luke od 12:30. P