'

Čekao se susret Barcelone i Jadrana, pa je bilo jasno: Jug ispao iz Lige prvaka, natjecanje nastavljaju u Eurokupu

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: DD
Vaterpolisti Jug Adriatic osiguranja nisu uspjeli izboriti plasman u glavni turnir Lige prvaka.

Nada da se nešto može i dogoditi, živjela je sve do nedjelje ujutro, i susreta Barcelone i Jadrana iz Herceg Novog. Barcelona je trebala svladati Jadrana, pa bi Dubrovčani možda na račun gol-razlike uspjeli do prvog mjesta, no to se nije dogodilo. Slavila je u Gružu hercegnovska momčad s 14:10. Jug je, nakon toga, rutinski svladao Banja Luku s 24:1.

Poredak kvalifikacijske skupine Gruž:

1. Jadran HN 12
2. Jug 9
3. Barcelona 6
4. Dinamo Bukurešt 3
5. Banja Luka 0

Jadran ide u skupinu lige prvaka, gdje su Barceloneta, Marseille i Vašaš. Jugaši pak europski put nastavljaju u Eurokupu, i to od faze kvalifikacija. To je natjecanje kojeg su prošle sezone osvojili.

Počinje i nova sezona Regionalne vaterpolske lige, 21. rujna Jug gostuje kod VK Šabac. U međuvremenu će biti odigrana i dva Superkupa. Jedan je europski, gdje će snage kao pobjednici Eurokupa, odmjeriti s pobjednikom Lige prvaka - Ferencvarošem (5. listopada). Drugi je hrvatski, gdje se kao lanjski pobjednici Kupa, sastaju s prvakom Hrvatske - splitskim Jadranom.