'

Hrvatska pobjedila Egipat 24:20!

Autor: dubrovackidnevnik.hr
Agresivni Egipćani nisu dali previše prostora Kaubojima. Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 11:9, a drugo 24:19.

Drugo poluvrijeme

Hrvatska je drugi dio utakmice počela agresivnije kako bi osigurala jaču kontru i veći bodovni odmak.

Duvnjak, Vuković, Kopljar i Vori brzom organizacijom pokušavaju  zabiti, Duvnjak dolazi do pogotka.

Prekršaj nad Čupićem, isključenje Egipćama.

Trenutno Hrvatska vodi 14:9. Dolazi do drugog isključenja Vukovića.

Gojun odličan u obrani. U dugom egipatskom napadu dolazi do nekolicine prekršaja te blokom naših ipak ne dolazi do pogotka. Uslijedila je kontra Egipčana te je u žaru napada Štrlek dobio šaku u stomak te je Egipćanin isključen.

Trenutno je 15:9. Serijom od četiri gola Hrvati ipak pokazuju nadmoć

Egipćani pogađaju za 15:10.

U devetoj minuti rezultat je 16:10, a Stefančić je isključen zbog guranja s leđa.

Vraćaju se Egipćani te dolaze do dva pogotka zaredom. Rezultat 16:12.

Duvnjak opet potiče igru i postiže pogodak.

Problemima u dodavanju, Horvat dobiva pretešku loptu koja zatim propada te je naši gube.

Egipćani sporijim napadom kalkuliraju, no naša obrana ne da im blizu gola stoga ne dolazi do gola. Duvnjak preuzima vodstvo i brzim pogotkom vraća dinamiku u hrvatsku igru.

U 14. minuti rezultat je 18:12.

Prekršaj za Hrvatsku. Štrlek dolazi do pogotka. 20:12 za Hrvatsku.

Vuković, Mandalinić, Stefančić nose Hrvatsku i brzim dodavanjem zbunjuju Egipćane. Napad traje predugo pa gube loptu.

U 18. minuti rezultat je 20:13.

Egipćani nakon dužeg perioda dolaze do pogotka. Rezultat je 21:14 zahvaljujući Mandaliniću.

Horvat brzinski realizira pogodak. 22:14 za Hrvatsku. Još deset minuta do kraja.

Odmah nakon što je Alilović upisao 15. obranu, došlo je do sedmerca te je rezultat 22:15.

Promjena na vratima: Filip Ivić umjesto Alilovića. Odmah se iskazao izvrsnim branama.

Snažna kontra Egipćana dovodi do rezultata 22:17.

Goluža uvodi Duvnjaka kako bi osigurao da se Egipćani neće previše približiti hrvatskom rezultatu.

Prednost od 4 pogodaka, 4 minute do kraja.

Egipatski golman također pokazuje visoku koncentraciju te brani žestoke hrvatske napade.

Vuković dobio udarac u glavu. Utakmica se nastavlja rezultatom 23:19.

Utakmica je završena rezultatom 24:20. Iako je igri manjkalo prave organizacije i dinamike, pobjeda je pobjeda, pogotovo u ovakvom mladom sastavu.

Prvo poluvrijeme

U relativnom usporenom tempu, u prvih nekoliko minuta palo je tek nekoliko golova. Dok su se momčadi polako razigravale, Egipćani su pokazali volju i snagu u agresivnoj obrani. Alilović je već u samom početku pokazao visoku koncentraciju.

U devetoj minuti u dvorani je zasvirala pjesma Colonije, a Hrvati su prvi put došli do prednosti. U svega nekoliko sekundi razmaka, došli su do dva gola prednosti.

Čupićev sedmerac u 16. minuti završio je pogotkom što je dovelo do rezultata 6:3. S obzirom da je tek sedamnaesta minuta, utakmica je pasivna i hrvatska se tek treba razigrati.

Balić je također na utakmici i budnim okom prati naše reprezentativce.

Musa je isključen na dvije minute zbog smetnje Egipćanu kod pucanja na gol.

U 21. minuti Alilović brani i to već sedmi put. Večeras se svakako iskazao sa obranama agresivnih napada Egipćana.

U igu ulazi Vuković. Vori je čuvan od strane Egipćana koji su očito dobro strateški pripremljeni.

Čupićev prvi pogodak iz igre! 10:7 vodi Hrvatska.

Četiri su minute do kraja i blago se osjeća Balićev izostanak jer Hrvatskoj fali igrač koji bi igru doveo na novu razinu odnosno 'izašao' pred protivnike.

Bičanić dva puta zabija, no makedonski ga suci vraćaju na devet metara nakon čega ipak ne dolazi do pogotka.

Vuković isključen. Egipćani izvode sedmerac i dolazi do pogoka.

Posljednja minuta prvog dijela. Egipćani dolaze do pogotka, no Čupić brzinski postiže pogodak za Hrvatsku ne dajući im da se rezultatom približe Hrvatskoj. Trenutno je 11:9 za Hrvatsku.