DANČARSKI MARATON I CRO CUP UTRKA Prijavljeno oko 140 plivača iz 13 država

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: dance.hr

Sutra će se na Dančama održati 15. Dančarski plivački maraton na distanci 1700m i 5000m, Dječja utrka, te Cro Cup utrka  Hrvatskog saveza daljinskog plivanja koja je ujedno i Prvenstvo Hrvatske na distanci 5km za dobne skupine za 2023. godinu. 

Start utrke, i one Cro Cup/prvenstva Hrvatske na 5km i  Dančarskog maratona na 1700m ili 5000m će biti zajednički, iz mora, predviđen je za devet ujutro. 

Predviđeni / okvirni raspored događanja (koji se može mijenjati odlukom Organizatora zbog uvjeta na licu mjesta: 

07:30 otvaranje stola za registraciju plivača 

08:35 kraj registracija 

08:40 „briefing“ svih natjecatelja na taraci (nogometu) od strane vrhovnog suca natjecanja 08:50 intoniranje himne Republike Hrvatske 

08:55 ulazak u more svih plivača (dančarski maraton 1700m + 5000m te Cro cup) 09:00 Start  

09:05 otvaranje registracija za sudionike dječje utrke 

09:22 očekivani ulasci u cilj pobjednika na Dančarskom maratonu 1700m 10:02 očekivani ulasci u cilj pobjednika Cro Cup utrke na 5000m 

10:06 početak podjele medalja za sudionike Dančarskog maratona 1700m (dobne kategorije  i apsolutna) 

11:00 start Dječje utrke 

11:20 početak podjele medalja za sudionike Cro cup utrke 5000m (dobne kategorije i apsolutno) te PH (za dobne skupine) te Dančarskog maratona 5000m (apsolutna kategorija) 12:20 dodjela diploma i medalja za sudionike Dječje utrke 

Prijavljeno je ukupno 140 plivača (iz 13 država) koji će zajednički startati u devet sati, za Dančarski maraton 1700m i 5000m, te Cro Cup utrku. 

Očekuje se oko 60 djece (i roditelja) na startu Dječje utrke. 

Za sigurnost plivača na stazi se brinu: 3 privatne barke sa 3 liječnika i spasioca Crvenog križa  Dubrovnik, 1 jet ski HGSS – Stanica Dubrovnik, 1 jet ski Crvenog križa Dubrovnik, Vatrogasni  brod „Orlando“ dubrovačkih vatrogasaca, Lučka kapetanija, Pomorska policija. 

Pliva se na postavljenoj trokut stazi u smjeru kazaljke na satu i bove se okreću desnim  ramenom: start i cilj Danče, prva okretna bova ispod hotela Libertas - druga okretna bova na  ponti kupališta Boninovo, treća okretna bova za utrku 5000m na Dančama, 1 krug za  dančarski maraton 1700m, 3 kruga za veteransko prvenstvo Hrvatske i Cro Cup serijal ili  Dančarski maraton 5000m. 

Postignuti rezultati se mjere elektronički i svi će biti dostupni u realnom vremenu na stranici  www.dance.hr 

Kao glavni cilj ovoga događanja organizatori ističu promociju zdravog načina življenja uz sport, u čistom i sačuvanom morskom okolišu, zatim promocija sporta daljinskog plivanja na jugu  Hrvatske kroz dolazak najboljih plivača iz domovine, promocija Dubrovnika posebno u  sportskim krugovima kao destinacije sportskog turizma, promocija volonterstva i davanja  zajednici. 

Svaki sudionik koji se registrira dobiva lijepu majicu kao sjećanje na ovo događanje, te  osvježenje (voće i sok) nakon isplivane distance 1700m, ili topli obrok nakon utrke 5000m.  Plivači koji sudjeluju u Cro Cup utrci dobivaju i DuPass, kako bi mogli posjetiti sve dubrovačke  glavne kulturno povijesne atrakcije, zidine, muzeje, te majicu i topli obrok. 

"Pozivamo Vas da se pridružite svim sugrađanima i našim gostima iz drugih županija, ali ih iz  drugih zemalja, da stvorimo ugodnu i sportsku atmosferu na našim Dančama, ali i da se  dokažemo kao dobri domaćini", napisali su organizatori. 

Popularni Članci