PREMIJER LIGA Dubrovnik bio dvadeset u minusu, pa onda samo pet, pobjeda ipak Ciboni

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: KK Dubrovnik
Košarkaši Dubrovnika nisu uspjeli doći do pobjede protiv Cibone, u 26. kolu Favbet Premijer lige, u KC Dražen Petrović. Završilo je 71:61 (21:8, 15:18, 23:22, 12:13).

Cibona je već u prvoj četvrtini došla do dvoznamenkaste prednosti. Dubrovačke košarkaše nije služio šut. Odlazi domaćin na velikih +20 sredinom druge četvrtine (28:8). U nastavku im je proradio šut, Roko Gizdavčić s nekoliko trica vraća Dubrovnik na deset minusa na poluvremenu (36:26).

Strpljivi Dubrovnik krajem treće četvrtine smanjuje na samo sedam poena zaostatka (51:44). Odlično je izgledala momčad Ivana Perinčića u tim trenucima, držeći utakmicu u potpunosti otvorenom. Povukao je Tomislav Cvitković s nekoliko dobrih koševa. No, pogađaju domaći dvije trice krajem trećeg perioda, pa se u zadnjih deset minuta ulazi rezultatom 57:48.

Dubrovnik ponovno vraća na sedam poena zaostatka (59:52), osam minuta do kraja utakmice. Pitanje pobjednika time i dalje otvoreno. Smanjuju nakon toga i na samo pet poena manjka (61:56), pa je trener cibone Dino Repeša pozvao minutu odmora.

Iako je Dubrovnik ponovno imao šanse za dodatno zahukati situaciju Zagrepčanima, nisu ih iskoristili. Cibona je u posljednjiim trenucima susreta uspjela zadržati vodstvo i upisati 19. pobjedu ove sezone.

U redovima Dubrovnika 18 poena imao je Tomislav Cvitković, Filip Vujičić 16, a Roko Gizdavčić 14 (od toga 4 trice). Kod domaćina se iskazao kapetan Krešimir Radovčić s 18 poena, 7 skokova i 6 asista. Jedan poen manje imao je Ivan Perasović, uz 8 skokova.

KK Dubrovnik: Petar Dubelj, Gvido Guštin, Filip Vujičić, Javon Levi, Tomislav Cvitković, Jakov Vujičić, Lovre Klarić, Filip Kalajžić, (C) Ivan Vodopija, Roko Gizdavčić

KK Cibona: (C) Krešimir Radovčić, Ivan Perasović, Ivan Majcunić, Aleksandar Aranitović, Filip Bundović, Josip Pavković, Filip Federber, Josip Krizmanić, Borna Katanović, Zvonimir Kujundžić

Dubrovnik ostaje na 12 pobjeda, a uz to imaju 14 poraza. I dalje su šesti, a prati ih Zabok s istim omjerom na sedmom mjestu. Lider je i dalje aktualni prvak Zadar (24 pobjede, 2 poraza). Slijedi Split (22-3) te Cibona (19-6). U sljedećem kolu Dubrovnik u petak dočekuje Split, u Gospinom polju od 17 sati.