UTAKMICI PRESUDILI GOLMANI: Neretvancu kup NC Neretva

Autor: Ljubica Foškulo Autori fotografija: Jadran LP
Napeta utakmica za finale kupa NC Neretva okončala se izvođenjem penala, nakon što je u regularnom dijelu završila neriješeno 1:1.  Neretvanac je tako preko jedanaesteraca savladao Jadran LP i došao do kupa NC Neretva rezultatom 6:7.

U Pločama je odigrano finale NC Neretva u kojem su se snage odmjerili pločanski NK Jadran LP i opuzenski NK Neretvanac.  Po teškom vremenu na Jadranovu nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1, a strijelci su bili za Neretvanac Vasilj u 50. minuti,te Danijel Dabić iz penala za Jadranaše u 66. minuti. Nakon regularnog vremena pristupilo se izvođenju udaraca s 11 metara, koji su bili toliko izjednačeni kao i rezultat u regularnom, pa su penali nastavljeni sve do šeste dodatne serije.

Presudni su bili golmani,tako  što je golman Neretvanca Nikola Krešić postigao pogodak , a nakon toga obranio udarac Jadranova golmana Maria Batinovića, koji je u 85. minuti na golu zamijenio mladog Marka Čaglja.

Iz Jadrana LP upućene su čestitke momcima na hrabroj igri protiv višerangiranih ligaša iz Opuzena. 'Čestitke Neretvancu na prolazu, a Jadran se okreće prvenstvu', poručili su.

Sudac ovog finalnog susreta bio je Josip Dugandžić iz Komina.

Kazneni udarci, prva serija: 1:2 Brečić, 2:2 Dabić, druga serija: 2:2 Grgić (Batinović brani), 2:2 Marinović (preko gola), treća serija: 2:3 Katić, 2:3 Barbir (preko gola), četvrta serija: 2:3 Deak (vratnica), 2:3 Primorac (Krešić brani), peta serija: 2:3 Granić (Batinović brani), 3:3 Žderić, prva dodatna serija: 3:4 Ključe, 4:4 Grgurinović, druga dodatna serija: 4:5 Bubalo, 5:5 Vejić, treća dodatna serija: 5:6 Dragobratović, 6:6 Katić, četvrta dodatna serija: 6:6 Sentić (Batinović brani), 6:6 Krstičević (Krešić brani), peta dodatna serija: 6:6 Zonjić (Batinović brani), 6:6 Maleta (preko gola), šesta dodatna serija: 6:7 Krešić, 6:7 Batinović (Krešić brani).

JADRAN LP: Čagalj (od 85. Batinović), Biočić (od 46. Marinović), Žderić, Vejić, Krstičević, Dabić, Primorac, Maleta, Franić (od 46. Barbir), Nikolac (od 74. Katić), Kraljević (od 70. Grgurinović).

NERETVANAC: Krešić, Katić, Mihaljević (od 63. Zonjić), Deak, Granić, Babić (od 74. Dragobratović), Bubalo, Vasilj (od 70. Sentić), Brečić, Grgić, Đoja (od 87. Ključe).

Poznati su i ostali polufinalisti Hrvatskog nogometnog kupa za područje Dubrovačko-neretvanske županije:
U susretu finala u skupini Dubrovnik – Župa dubrovačka – Konavle, GOŠK je na Lapadu bio s 3:0 bolji od Konavljanina,u finalu skupine Pelješac, Orebić je savladao Ponikve,dok je u skupini Lastovo-Korčula. BŠK Zmaj iz Blata s 2:0 svladao Hajduk 1932.

Jadran već u nedjelju nastavlja svoje ligaške obveze i to u Pločama protiv Maestrala s početkom u 15 sati.