HRVATSKA RAZVALILA TURSKU 'Kockice' zauzele dubrovačke ulice, krenulo navijačko ludilo (FOTO/VIDEO)

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: , DD, čitateljica
Utakmica Hrvatska - Turska odigrala se danas na Parku prinčeva, u Francuskoj, u sklopu Europskog nogometnog prvenstva, a atmosferu s dubrovačkih ulica pratio je Dubrovački dnevnik.

Crveno-bijele kockice zauzele su dubrovačke ulice, a navijačko ludilo je počelo.

Već u drugoj minuti Rakitić je imao sjajnu priliku i ozbiljno je zaprijetio golu Turske! Napeto je bilo i u 28. minuti kad je Badelj zapucao prema golu, no turski golman se brzo snašao i spremno obranio gol. Nakon nekoliko sekundi Turci su uzvratili i umalo dali gol, no golman Danijel Subašić je obranio mrežu, zaustavivši loptu na samoj crti!

Hrvatska prijeti cijelo prvo poluvrijeme, a u 39. minuti Mandžukić je opalio prema turskom golu. Ipak, golman je obranio, no to je bila još jedna u nizu akcija u kojima je Hrvatska imala priliku povesti. Ipak, u 42. minuti napokon zabija Luka Modrić! Modrić je iz prve opalio prema golu s 20-ak metara! Nakon Rakitićevog ubacivanja lopte s desne strane, Turci su izbacili loptu iz šesnaesterca, no Luku nisu uspjeli spriječiti.

Početak drugog poluvremena započeo je tako što je prekršaj turskog igrača Balte nad Mandžukićem kažnjen žutim kartonom. U 50. minuti Rakitić je iznudio slobodan udarac kojeg je izveo Srna, no udario je o gredu. Samo pet minuta nakon, Srna je ponovno zaprijetio turskom golu, no bezuspješno. U 72. minuti hrvatski reprezentativci ponovno pogađaju gredu, a zatresao je Perišić. Hrvatska prijeti i ima puno prilika, međutim lopta uporno ne ulazi u mrežu.

U 80. minuti Strinić je dobio žuti karton, a udarac izvodi Turska, no Subašić brani k'o od šale. U 90. minuti i Volkan Sen, turski reprezentativac, dobiva žuti karton zbog grubog starta nad Srnom. Svo vrijeme liječnici su imali jako puno posla, posebno zbog Ćorluke čija je glava zbog ozljede oblivena krvlju.

U 16.53 sati završena je utakmica, Hrvatska je upisala svoja tri boda i ostvarila prvu pobjedu na Europskom prvenstvu rezultatom 1:0!