UTAKMICA ZA NORMABEL! Ludilo u Stockholmu, Hrvatska u finalu!

Autor: dubrovackidnevnik.hr Autori fotografija: Luka Stanzl/PIXSELL
Hrvatska je u finalu Europskog prvenstva u rukometu! Hrvatska je u polufinalu u Stockholmu pobijedila Norvešku rezultatom 29:28.

Tijek utakmice prenosimo s Indexa.

0' Musa s crte u zadnjim sekundama za 29:28 i finale!!!!!!!

7' Bergerud brani nama, a Tangen radi faul u napadu. Stepančiću isto

6' Prvi napad za Hrvatsku. Stepančić pokraj gola, a Johanessen radi faul u napdu

5' Suci nisu svirali faul na Duvnjaku, a Norvežani izjednačuju nakon kontre na 28:28

5' Norvešk agriješi, Horvat zabija za 28:27, a šego skida zicer s krila

3' Mraino Marić od faulom zabija za 27:27

2' Loš napad i Norveška ima loptu i preko Joendala zabija za 27:26

1' Norveška ima prvi napad u trećem produžetku. Šego brani bombu Tangenu

IGRAT ĆE SE NOVIH DVA PUTA PO PET MINUTA

10'  Napad za izjednačenje i sedam metara s istekom vremena. Duvnjak nas je spasio u zadnjoj sekundi.. Idemo u nove produžetke

9' Horvat jako loše s krila. Uopće nije sudjelovao u akciji i samo je gledao što će Duvnjak napraviti

7' Sagosen odmah za 25:25. Deseti gol. Gubimo loptu, a iz kontre Norvežani idu na 26:25

6' Gube Norvežani loptu. Imamo napad za vodstvo. Luka Stepančić za 25:24

5' Kraj prvih pet minuta

2' Horvat prijestup. Šteta, ali naš blok nam vraća loptu. Duvnjku brani Bergerud, ali lopta od grede do Mandića. Stepančić se plašio šutirati i Duvnjaku brani Bergerud

1' Prvi napad za Hrvatsku. Duvnjak, ali odmah Norvežani izjednačuju

PRODUŽECI. IGRAT ĆE SE DVA PUTA PO PET MINUTA

60' Traljavo je to izvedeno i igrat će se produžeci

60' Joendal s krila zabija za 21:21, a mi imamo igrača manje i napad od 21 sekundu za pobjedu

60' Norveška ima napad, a mi igrača manje

57' Duvnjak, nova bomba za +1. Sedmerac za Španjolsku i dvije minute za Stepančića, a Ašanin sad brani i Joendalu

56' Sedam metara za Sagosena, a Ašanin mu brani, a Duvnjak bomba sa devet metara za 22:22

55' Duvnjak i Mandić su se spetljali i Norvežani imaju šansu za prelomiti utakmicu

54' Bergerud brani novi zicer Karačiću, a Norvežani s crte za novo vodstvo

53' Sagosen s deset metara pod gredu. Karačiću faul u napdu

52' Bravo Horvat. Gol iz sredine za 21:20. Hrstić nakon faula na Sagosenu mora vani

51' Vlado Matanović s krila za 20:19, Norvežani odmah vraćaju u egal

50' Hrvatska je dobila igrača više. Šansa za novu prednost.

49' Bomba Sagosena za 19:19. Drama u zadnjih deset minuta

47' Novi zicer Bergerud brani Karačiću. Kakva šteta

46' Johanessen zakucava sa 10 metara, a nakon grubog faula nad Horvatu strijelac norveškog gola mora van na dvije minute

45' Bravo za Marina Marića. Sedam metara i Duvnjak za + 2

45' Bomba Duvnjaka za 17:17. Šego brani zicer s igračem manje, Matanović iz kontre zabija za 18:17, a Norvežani rade faul

43' Šego brani zicer. ali suci daju penal Norvežanima i Mamić mora vani. Sagosen zabija, Norveška nakon dugo vreemna vodi

42' Napokon gol. Duvnjak za + 1, a Sagosen vraća u egal

40' Nova greška u napadu. Sad je Marko Mamić pogriješio, a Johanessen zabija za 15:15

40' Evo Norvežana na samo - 1, Magnus Gullerud s crte za 14:15

38' Opet solo akcija Karačića, ali ništa. Bergerud brani

36' Opet Dule krade Sagosenu, čista kontra ali Bergerud brani zicer Karačiću

35'ČUDO! Karačić zabija, Duvnjak krade i daje Mandiću za kontru za velikih + 3

34' Opet Tangen za 12:13

33' Nismo iskoristili napad, ali i Norvežani griješe. Šteta, bomba Duvnjaka preko gola

31' Naša je prva lopta u nastavku. Karačić krasno s osam metara za 13:10. Tangen vraća na - 2